Firmamız süt ürünleri üretimine 1968 yılında, baba mesleği olan sezonluk koyun peyniri üretimi ile başlamıştır. Uzun yıllar sezonluk koyun sütü işleyen firmamız ülkemizde yaşanan hızlı kentleşmenin neticesi ve artan peynir ihtiyacının karşılanabilmesi bizleri zaman içinde inek sütü işlemeye yöneltmiştir.

1995 yılına gelindiğinde firmamız yeniden yapılanma süreci girerek faaliyetlerini genişleterek TORUNOĞLI SÜT VE GIDA MAM. SAN. TİC. PAZ. A.Ş. ünvanını almış olup halen Türkiye’nin önemli peynir üretim merkezi olan Konya’nın Ereğli ilçesinde 6.200 m² kapalı alanda günlük 150 ton süt işleme kapasitesine sahip olan işletmesinde, Avrupa Birliği normlarına uygun, modern makine, ekipman ve labaratuvarı, tecrübeli mühendis ve teknik elemanları ile sağlıklı, kaliteli ve hijyenik ürünler imal ederek faaliyetlerini sürdürmektedir.

Firmamız süt hayvancılığını teşvik etmek ve çığ süt kalitesini artırmak amacı ile 2001 yılında, Avrupa Birliği normlarına uygun, modern makine ve ekipmanlar ile donatılmış, 300.000 m² alanda 1.200 adet büyükbaş hayvan kapasitesine sahip olan VİSEM HAYVANCILIK VE GIDA SAN. TİC. LTD. ŞTİ.’ni kurmuştur.